کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 4 قم

کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 4 قم
آخرین نظرات
  • ۲ مرداد ۹۴، ۱۹:۰۶ - محمد مهدی تهرانی
    خدا قوت

1450728458648_alalam_635863343541835187_25f_4x3.jpg

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت شهادت سمیر قنطار اعلام کرد: خون قنطار و تمام شهدا به ما این پیام را می‌رساند که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در آغاز سخنان خود ولادت دو پیامبر بزرگ الهی، حضرت مسیح (ع) و حضرت محمد (ص) را به مسیحیان و مسلمانان جهان تبریک گفت و از خداوند خواست که به برکت این دو رسول محبت و انسانیت، دل های بشریت را به صلح و آرامش برساند.

دبیرکل حزب‌الله سپس با تسلیت به مناسبت درگذشت شیخ محمد خاتون که شب گذشته رحلت کرد، برای او رحمت و غفران الهی طلب کرد.

وی در ادامه جنایت کشتار صدها تن از شیعیان نیجریه از جمله نزدیکان شیخ ابراهیم زکزاکی را به شدت محکوم کرد و از دولت نیجریه خواست که عاملان این جنایت را به مجازات برساند.

سید حسن نصرالله در ادامه به موضوع مهم اخیر یعنی هدف قرار گرفتن امیر اسرای مقاومت و شهادت وی پرداخت و گفت: شکی نیست که دشمن صهیونیست این عملیات را انجام داد و با هدف قرار دادن یک آپارتمان در جرمانای دمشق، سمیر قنطار را به همراه شماری دیگر از رزمندگان و غیرنظامیان به شهادت رساند و تبلیغ مأیوسانه برخی از رسانه ها در خصوص انجام این عملیات توسط برخی از گروه های معارض و تروریست در سوریه، بی ارزش و فاقد اعتبار است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: بدین ترتیب ما بدون هیچ شک و تردید، مسئولیت این جنایت را به طور کامل بر عهده رژیم صهیونیستی می دانیم و این را صریحا اعلام می کنیم.

به گفته سید حسن نصرالله، اسرائیل این ترور را از طریق یک اقدام نظامی بزرگ انجام داده و نه آن گونه که وانمود می‌شود، از طریق یک عملیات امنیتی مبهم. این عملیات ترور از طریق شلیک موشک‌های بسیار دقیق و تعیین کننده حاصل شده و به آپارتمان مسکونی در ساختمانی مسکونی که قنطار در آن حضور داشت، اثبات کرد. این امر باعث شهادت قنطار و شماری از فرماندهان سوری و افراد بی‌دفاع شده است.

سید حسن نصرالله در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به کشتار مسلمانان شیعه در نیجریه گفت: اکنون لازم می‌دانم در خصوص واقعه‌ خونباری که در شهر زاریا روی داد صحبت کنم. در این واقعه صدها نفر از پیروان جنبش اسلامی نیجریه کشته شده‌اند و در همین واقعه صدها نفر نیز زخمی و صدها تن دیگر نیز بازداشت شدند که در بین آنها جناب علامه شیخ ابراهیم الزکزاکی بودند.

وی ادامه داد: ما هم با دیگران هم‌صدا می‌شویم و این واقعه را محکوم می‌نماییم. همچنین سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این جنایت را محکوم نموده و از رئیس‌جمهور نیجریه و رهبران دینی و سیاسی این کشور می‌خواهیم که برای مجازات عاملان این جنایت با قدرت وارد عمل شوند و شیخ زکزاکی را آزاد نمایند و از این طریق به این مشکل خاتمه دهند؛ چرا که ما نمی‌خواهیم شاهد چنین فاجعه‌ای باشیم و همه نمی‌خواهند که نیجریه جز خیر، صلح و آرامش چیزی ببیند.

سید حسن نصرالله افزود: اکنون کشور نیجریه با مشکلات عدیده‌ای روبروست که در راس آن‌ها مشکل بوکوحرام است. ما وظیفه داریم برای همبستگی با مظلومانی که در این فاجعه و فجایعی که به دست آنها حاصل می‌شود، ابراز همدردی کنیم؛ چرا که این عزیزان هیچ گناهی مرتکب نشدند. همچنین لازم می‌دانم با شیخ زکزاکی که سه تن از فرزندانش را به دست نظامیان ارتش نیجریه از دست داد ابراز همدردی کنم. وی با این وجود خویشتن‌داری به خرج داده و همه را دعوت به آرامش کرد. ما از آن بیم داریم که در این واقعه دستان آمریکایی، اسرائیلی یا تکفیری قرار گرفته باشد و دست به این جنایت شنیع زدند تا نیجریه را وارد این فتنه حولناک سازند. این مرحله نیازمند هوشیاری، جدیت و صبر بر مشکلات و دردهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره خصوصیات سمیر قنطار گفت: من امشب نمی‌خواهم در خصوص سجایای شهید و آنچه که به او ارتباط دارد، سخن بگویم، بلکه می‌خواهم تنها به یک صفت اساسی سمیر قنطار اشاره کنم و آن عشق وی به فلسطین است. فلسطین تمام زندگی قنطار بود و سرنوشت فلسطین و سرنوشت ملت فلسطین و آینده مقاومت همواره مورد توجه او بود و برای او اولویت به شمار می‌آمد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: در نخستین دیداری که بین من و او بعد از آزادیش صورت گرفت به او گفتم گزینه‌های بسیاری در عرصه سیاست و اطلاع رسانی آکادمیک و عرصه جهادی وجود دارد. او همان روز استقبال از وی در ظاحیه بیروت به من گفت: من از فلسطین خارج شدم تا به آن بازگردم. به من گفت که آماده است در هر عملیات نظامی که در داخل اراضی فلسطین یا در داخل مزارع شبعا صورت می‌گیرد شرکت کند. گفت: نمی‌خواهم مسئول باشم بلکه می‌خواهم تنها یک مجاهد باشم.

سید حسن نصرالله در ادامه درباره اخلاق سمیر قنطار گفت: این عاشق تنها یک عاشق نبود بلکه یک مومن بود و تنها مومن نبود که یک عارف متعهد و آماده جانفشانی به دلیل موقعیت ایمانی بود. آیا دشمن تصور کرده می تواند بر عشق و ایمان غلبه کند؟ ما در برابر تجربه حاصل از ده‌ها سال نبرد و ترور قرار داریم. بسیاری از مردم ما را در مناطقمان هدف قرار دادند اما نتیجه آن چه بود؟ آیا این ملت‌ها و این نسل‌ها از فلسطین و مقاومت در برابر دشمن چشم‌پوشی کردند؟ هرگز، بلکه هر نسلی که می‌گذشت مقاومت و جهاد و مبارزه را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کرد و نسل آخر نیز آن را به دوش می‌کشید.

وی با اشاره به این که مقاومت همواره وجود خواهد داشت، گفت: خون سمیر قنطار و تمام شهدا به ما این پیام را می‌رساند که پرچم مقاومت هرگز بر زمین نمی‌افتد. ولو این که هر کس که بخواهد کشته شود، یا هرکس که بخواهد بازداشت شود، این پرچم از دوشی بر دوش دیگر منتقل خواهد شد و از دستی به دست دیگر. به فلسطین نگاه کنید، این نسلی که می‌بینید هم‌سن سمیر قنطار بود زمانی که از جنوب لبنان خارج و به شمال فلسطین رفت. جوانان دختر و پسر فلسطینی امروز بر مرگ حمله‌ور می‌شوند، ده‌ها نفرشان به شهادت می‌رسند و امروز می‌بینیم با عملیات حمله با استفاده از سلاح سرد و زیرگرفتن صهیونیست‌ها رعب و وحشت را در دل دشمن به وجود آوردند.

سید حسن نصرالله گفت که جوانان فلسطینی دختر و پسر، قلبشان مالامال به عشق مقدسات و آزادی است. این عشق همان عشقی است که قلب قنطار را مملو ساخته بود و با شهادت سمیر و خون شهید وی عشق آنها و ارادت و عزم آنها را به این راه دوچندان خواهد کرد. این شهادت باعث می‌شود که راه سمیر قنطار را دوچندان ادامه دهند.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به پاسخ قاطع مقاومت به شهادت مبارزانش، خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: زمانی که تجاوز می‌کنی هرچه باشد و در هرکجا که باشد و در هر زمان که باشد مقاومت حق پاسخ را خواهد داشت. پیام من از امروز تا همیشه و برای هر یک از اعضای حزب‌الله که شهید می‌شوند، این است که ما مسئولیت آن را فقط متوجه اسرائیل می‌دانیم و اعلام می‌کنیم که حق پاسخ را برای مکان و زمان و شیوه‌ای که خود صلاح می‌دانیم محفوظ می‌دانیم. این حق ماست و به حول قوه الهی و توفیقی که خداوند در این راه به ما ارزانی می‌دارد، استفاده خواهیم کرد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۱۰/۰۱
کانون بسیج فرهنگیان ناحیه 4 قم

سیدحسن نصرالله

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی


کد کج شدن تصاوير